Sportowy Festyn Dzielnicowy - Siedlce.
Data/czas rozpoczęcia: 25 kwietnia 2015
Cykliczność wydarzenia: Wydarzenie jednorazowe
Ważność: Normalny priorytet
Lokalizacja: Gdańsk
Opis:
W minioną sobotę z naszym Sportowym Festynem Dzielnicowym zainaugurowaliśmy na Siedlcach tegoroczną edycję, gdzie na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 przez całą imprezę bawiło się mnóstwo dzieci i rodziców. Fantastyczna pogoda zachęcała do przybycia na nasz festyn, przez który przewinęło się grubo ponad tysiąc osób.
Festyn rozpoczęliśmy o godzinie 10:00, kiedy to wystartowały dmuchane atrakcje oraz zapisy do turnieju piłkarskiego dla uczniów szkół podstawowych klas I-III. W szranki stanęło 9 drużyn, z czego aż 4 wystawił lokalny team - EX SIEDLCE, a trenerzy tej drużyny wsparli nas sędziując rozgrywki. Dużo emocji oprócz rozgrywek piłkarskich wzbudził nasz tradycyjny konkurs wiedzy o Lechii, w którym każdy uczestnik otrzymał lechijny upominek.
Prowadzący naszą imprezę Marcin Gałek przygotował także jedno pytanie extra, w którym do wygrania była książka "Lechia-Juventus. Więcej niż mecz" ze specjalnym autografem współautora, dr Karola Nawrockiego, działacza i sportowca klubu EX Siedlce, a także lokalnego samorządowca i przewodniczącego Rady Dzielnicy Siedlce, która współorganizowała z nami ten festyn. O dziwo tym, który bezbłędnie podał strzelca jednego z dwóch goli strzelonych przez piłkarzy Biało-Zielonych wielkiemu Juventusowi Turyn w trakcie historycznego meczu na Traugutta, okazał się młody kibic Lechii, który z pewnością swoją wiedzą na temat Biało-Zielonych mógłby zawstydzić niejednego kibic starszej daty. W nagrodę młodzieniec otrzymał wspomnianą książkę od pana Karola, którego oczywiście nie mogło zabraknąć na naszym festynie. Na 14-tke zawitali także członkowie grupy Ultras Lechia Gdańsk, którzy wspólnie z dziećmi pomalowali fragment sektorówki, która na zakończenie tegorocznej edycji zaprezentowana zostanie na meczu Lechii na PGE Arenie. Około godziny 14:00 przybyli do nas główni bohaterowie dnia. Skład, który tego dnia pojawił się na naszej scenie był na prawdę imponujący, Sebastian Mila, Mateusz Bąk, Piotr Wiśniewski i Ariel Borysiuk wywołali prawdziwą euforię wśród wszystkich uczestników imprezy. Autografom i zdjęciom nie było końca, a w międzyczasie nowy kapitan drużyny, Sebastian Mila dokonał wręczenia nagród kapitanom zwycięskich drużyn piłkarskich. Nie zabrakło fanów Lwa maskotki, który również przyjechał, aby spotkać się z dziećmi. Pierwszy tegoroczny festyn możemy zatem uznać za bardzo udany, a całość dopełniła się w niedzielę, kiedy to nasi ulubieńcy w znakomitym stylu pokonali beniaminka z Łęcznej i przybliżyli się do zapewnienia sobie miejsca w górnej ósemce rozgrywek Ekstraklasy. Dziękujemy naszym partnerom - klubowi Lechia Gdańsk SA, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gdańsku, Radzie Dzielnicy Siedlce na czele z Karolem Nawrockim oraz pani Hannie Jóźwiakowskiej, dyrektor szkoły, która nas ugościła. Do zobaczenia na kolejnym festynie!