Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

Współpraca


Opublikowany 3 kwietnia 2018

Dęby Pamięci piłkarzy Lechii Lwów

W dniu meczu derbowego (07.04.) o godzinie 16:30 odbędzie się uroczystość posadzenia Dębów Pamięci piłkarzy Lechii Lwów.

Trzy dęby zostaną posadzone na promenadzie prowadzącej na Stadion Energa Gdańsk i uczczą pamięć 3 działaczy jednego z pierwszych klubów piłkarskich w Polsce - Lechia Lwów.

Sadzenie dębów przy dojściu do Stadionu, od strony Amber Expo, odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji „Katyń… ocalić od zapomnienia”, która została zorganizowana, by upamiętnić wszystkie osoby zamordowane przez NKWD w 1940 r. Jeden posadzony dąb symbolizuje jednego zamordowanego bohatera. W Gdańsku uczczona zostanie pamięć generała brygady Józefa Gigiel-Melechowicza, pułkownika Kazimierza Baszniaka oraz porucznika Tadeusza Kobela, którzy byli zarazem działaczami i piłkarzami polskiego klubu piłki nożnej - Lechii Lwów.

Lechia Gdańsk, oprócz nazwy, odziedziczyła również po swoim lwowskim poprzedniku biało-zielone barwy. Podczas uroczystości odśpiewany zostanie hymn narodowy. Następnie inicjator akcji Prezes GAiT Maciej Lisicki odczyta biografie zamordowanych bohaterów. Na zakończenie nastąpi uroczyste odsłonięcie pamiątkowych tabliczek, które zostaną zamocowane na kamieniach przy posadzonych drzewach.

Liczba odwiedzin (655)

Kategorie: Lechia znaczy Polska

Tagi:

Przyjaciele