Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

Współpraca


Opublikowany 11 kwietnia 2017

"Jesteśmy zawsze tam..." - Gliwice

Po zakończonym zakazie wyjazdowym wreszcie mogliśmy się udać w Polskę za ukochaną Lechią. W niedzielę zameldowaliśmy się w Gliwicach, gdzie BKS mierzył się z Piastem.

Do Gliwic podróżowano w dwóch głównych grupach. Pierwsza, na którą składały się głównie autokary rozpoczęła wyprawę o 6 rano. Jazda przebiegała sprawnie i pomimo przerwy na obiad wyjazdowicze dotarli do celu na ponad godzinę przed czasem. Druga, około 350-cio osobowa grupa, w skład której wchodzili nasi zgodowicze oraz układowicze nie napotkała na trasie żadnych problemów i dotarła pod sektor na 20 minut przed rozpoczęciem meczu. Dzięki dosyć sprawnemu wpuszczaniu wszyscy pojawili się na meczu w 15 minucie.
Ostatecznie można stwierdzić, iż do Gliwic, by wspierać Lechię wyruszyło około 700 fanów, z czego kilkudziesięciu pozostało w okolicach sektora, kilkudziesięciu w okolicach miasta, a na samym sektorze pojawiło się 579 osób.

Sektor przyozdobiły flagi: CHWM, Pruszcz Gdański, ULG, Duma Wolnego Miasta, Lechia Gdańsk (Sopotu), Orunia oraz płótno Czarnych Słupsk, których oczywiście nie zabrakło na sektorze. Pojawił się również transparent o jakże wymownej treści: Katyń=Ludobójstwo.

Sam mecz to spora przewaga Lechii, która jednak nie spowodowała wywalczenia 3 punktów. Remis nie satysfakcjonował fanów znajdujących się w „klatce”, którzy tego dnia prowadzili bardzo dobry doping. Im przewaga Lechii rosła, tym doping jeszcze bardziej się wzmagał. Niestety nic to nie dało i z niesmakiem opuszczaliśmy Gliwice. Fanom Piasta dziękujemy za podrzucenie wody na podróż powrotną.

Po meczu przypomniano zawodnikom, że taki wynik nie wchodzi w rachubę w przyszłotygodniowych derbach. Fani Lechii po raz kolejny udowodnili, iż są jedyną siła kibicowską Trójmiasta i piłkarzom nie pozostaje nic, aby wzięli sobie do serca, że muszą to samo udowodnić w kwestiach piłkarskich.

Dziękujemy za wsparcie fanom Śląska Wrocław, Stomilu Olsztyn oraz Rakowa Częstochowa!

AVE LECHIA

Doping (LechiaKarwiny): DOPING

Liczba odwiedzin (7063)

Kategorie: Wyjazdy

Tagi:

Przyjaciele