Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

23

W dniu dzisiejszym powiększyła się liczba znakomitych piłkarzy grających niegdyś w biało-zielonych barwach, którzy zostali uhonorowani swoją gwiazdą w „Alei Gwiazd” na obiekcie przy Traugutta 29. Kolejnym piłkarzem, który z inicjatywy  „Lwów Północy” dołączył do tego grona jest Jakub Smug, najstarszy żyjący członek drużyny z 1948 roku, kiedy to Lechia Gdańsk wywalczyła pierwszy, historyczny awans do pierwszej ligi.
Mający 96 lat pan Jakub cieszy się nie lada zdrowiem, aczkolwiek drobny wypadek sprzed kilku dni uniemożliwił mu osobiście stawić się na tej uroczystości. Honorowego odsłonięcia gwiazdy dokonał Dariusz Smug, syn byłego Lechisty. Pan Dariusz od przedstawicieli „Lwów Północy” prócz życzeń dla swojego taty otrzymał również biało-zielony bukiet oraz stowarzyszeniowy szalik, natomiast klub Lechia Gdańsk S.A. przekazał koszulkę meczową gdańskiej jedenastki z imieniem i nazwiskiem dzisiejszego bohatera. Odsłaniając gwiazdę pan Dariusz obiecał również, że w niedługim czasie pan Jakub osobiście odwiedzi stadion, aby moc pospacerować po Alei.
My, jako stowarzyszenie chcielibyśmy ponownie podziękować Urzędowi Miejskiemu w Gdańsku, który odniósł się pozytywnie do kolejnej naszej inicjatywy i ufundował gwiazdę pana Jakuba. Obiecujemy, że w niedługim czasie kolejni wybitni gracze znajdą się w tym, jakże zasłużonym towarzystwie.